Aanmeldersoverleg van 5 september gaat niet door
Het geplande aanmeldersoverleg van 5 september komt te vervallen
Het aanmeldersoverleg van 5 september komt te vervallen
De Raad van plantenrassen heeft in mei een save the date voor een aanmeldersoverleg op 5 september uitgedaan
Vanwege het kleine aantal inschrijvingen heeft de Raad voor plantenrassen besloten het voor dit jaar geplande aanmeldersoverleg te annuleren. Wij willen u wel de mogelijkheid geven om te reageren op de agendapunten zodat wij uw eventuele vragen/opmerkingen kunnen beantwoorden.
Agenda
- Nieuwe website Raad voor plantenrassen (verzoek om feedback van de aanmelders)
- Proces herregistratie (verzoek om feedback op de module herregistratie)
- (CPVO) module online indienen aanvragen (verzoek om feedback van de aanmelders)
- Veranderde werkwijze facturatie onderzoekskosten nationale aanvragen per 1 januari 2023
- Tarieven 2024
Heeft u vragen over andere onderwerpen en behoefte aan een (interactief) aanmeldersoverleg?
Dan kunt u een mail sturen naar team support en zorgen wij dat er via teams alsnog een overleg met u kan plaatsvinden.
Bekijk ook
Nieuwsbericht
Gazette van de Raad voor plantenrassen januari 2026
De Gazette is het publicatieblad van de overheid. Iedere maand wordt de nieuwe Gazette gepubliceerd.
Nieuwsbericht
Onderhoud website
Op dinsdag 27 januari wordt er onderhoud aan de website uitgevoerd.
Nieuwsbericht
Wijziging inlevereisen stam- en stokbonen
In 2026 gaat Naktuinbouw starten met de implementatie van UPOV Model 2 voor DUS onderzoek van bonenaanvragen.
Deze methode combineert moleculaire data (gebaseerd op genetische afstanden) met fenotypische waarnemingen (gebaseerd op morfologische kenmerken).
Model 2 vervangt de morfologische beoordeling niet; het gebruikt moleculaire gegevens om het DUS-proces te optimaliseren en evt. te verkorten.
Binnen dit model wordt de eerste selectie van vergelijkingsrassen gebaseerd op DNA-analyse, gevolgd door een 1e proef waarin de morfologische kenmerken worden beoordeeld en waarin wordt gecontroleerd of geen rassen over het hoofd zijn gezien. Daarna volgt indien nodig nog een 2e onderzoeksjaar.
Uniformiteit wordt in het veld beoordeeld.