Voorgestelde tarieven 2024
Voorgestelde tarieven 2024
Voorgestelde aanvraagtarieven kwekersrecht en toelating en DUS-onderzoek 2024
Ieder jaar stelt de Minister van LNV de tarieven van de Raad voor plantenrassen vast voor het volgende jaar. Deze voorstellen voor de tarieven komen van Naktuinbouw en de Raad voor plantenrassen gezamenlijk. Bijgaand bericht gaat over de voorgestelde aanvraagtarieven voor kwekersrecht en toelating en DUS-onderzoek voor 2024.
Bekijk ook
Nieuwsbericht
Fijne feestdagen!
Fijne kerstdagen en een voorspoedig 2026 toegewenst!
De Raad voor plantenrassen wenst u een warme en gezellige kerst. Wij willen u bedanken voor de samenwerking en op naar een sprankelend 2026!
Nieuwsbericht
Gewijzigd beleid bij intrekking van nationale aanvragen
Wijziging facturering bij intrekking van een nationale aanvraag
Wij informeren u graag over ons aangepaste beleid voor de facturatie bij intrekking van aanvragen voor toelating en/of kwekersrechtverlening in Nederland.
Met deze wijziging sluiten we aan bij de systematiek van het CPVO en zorgen we voor een uniforme en transparante werkwijze.
Bij intrekking van uw aanvraag gelden vanaf heden de volgende kosten
25% van de DUS-onderzoekskosten als de nationale aanvraag wordt ingetrokken:
- vóór het eerste onderzoeksjaar, na de sluitingsdatum van het betreffende gewas, of
- 3 maanden vóór de uiterste datum voor het indienen van identiteitsmateriaal wanneer de periode tussen de sluitingsdatum en de uiterste indieningsdatum van het identiteitsmateriaal korter is dan 3 maanden, of
- minder dan een maand op of vóór de uiterste indieningsdatum van het identiteitsmateriaal in elk volgend onderzoeksjaar.
100% van de DUS-onderzoekskosten als de nationale aanvraag wordt ingetrokken:
- na de uiterste indieningsdatum van het identiteitsmateriaal in het eerste onderzoeksjaar, of
- na de uiterste indieningsdatum van het identiteitsmateriaal in elk daaropvolgend onderzoeksjaar.
Een uitzondering vormen de nationale aanvragen die door een buitenlands onderzoeksinstituut worden onderzocht. Bij intrekking van deze nationale aanvragen brengen wij de kosten in rekening die het buitenlands onderzoeksinstituut bij ons in rekening brengt.
Hiermee hanteren we een uniforme werkwijze
Wij zijn van mening dat het voor u als aanvrager hiermee duidelijk is welke kosten u kunt verwachten bij het intrekken van een nationale aanvraag.
Daarnaast zorgen we er zo ook voor dat de door Naktuinbouw gemaakte kosten ter voorbereiding voor het DUS-onderzoek worden vergoed.