Wijziging in facturering en creditering DUS-onderzoekskosten
Let op: wijziging in de facturering
Facturatiemoment onderzoekskosten voor nationale aanvragen wijzigt per 1 januari 2023
Hiermee koppelen we het facturatiemoment aan de daadwerkelijke start van het DUS-onderzoek
Op deze manier worden uitsluitend facturen verstuurd voor onderzoekskosten van aanvragen waar de proef en het DUS-onderzoek van zijn gestart. Wij verwachten hiermee het aantal onnodige facturen of creditfacturen te verminderen. In de praktijk betekent dit dat in veel gevallen de facturen later verstuurd worden dan voorheen.
Crediteren onderzoekskosten bij intrekkingen van nationale aanvragen wijzigt per 1 januari 2023
Vanaf 1 januari 2023 volgt de Raad voor plantenrassen de systematiek van het CPVO die gehanteerd wordt voor de betaling van onderzoekskosten aan de Examination Offices. Bij intrekking van de nationale aanvraag voor toelating en/of kwekersrechtverlening in Nederland volgen wij vanaf 1 januari 2023 deze werkwijze:
- Intrekking voor of op de uiterste inleverdatum of voor of op de laatste dag van de inleverperiode: 25% van de onderzoekskosten wordt in rekening gebracht;
- Intrekking na de uiterste inleverdatum of na de laatste dag van de inleverperiode: 100% van de onderzoekskosten wordt in rekening gebracht.
Hiermee hanteren we een uniforme werkwijze
Wij zijn van mening dat het voor u als aanvrager hiermee duidelijk is welke kosten u kunt verwachten bij het intrekken van een aanvraag.
Daarnaast zorgen we er zo ook voor dat de door Naktuinbouw gemaakte kosten ter voorbereiding voor het DUS-onderzoek worden vergoed.
Bekijk ook
Nieuwsbericht
Gewijzigd beleid bij intrekking van nationale aanvragen
Wijziging facturering bij intrekking van een nationale aanvraag
Wij informeren u graag over ons aangepaste beleid voor de facturatie bij intrekking van aanvragen voor toelating en/of kwekersrechtverlening in Nederland.
Met deze wijziging sluiten we aan bij de systematiek van het CPVO en zorgen we voor een uniforme en transparante werkwijze.
Bij intrekking van uw aanvraag gelden vanaf heden de volgende kosten
25% van de DUS-onderzoekskosten als de nationale aanvraag wordt ingetrokken:
- vóór het eerste onderzoeksjaar, na de sluitingsdatum van het betreffende gewas, of
- 3 maanden vóór de uiterste datum voor het indienen van identiteitsmateriaal wanneer de periode tussen de sluitingsdatum en de uiterste indieningsdatum van het identiteitsmateriaal korter is dan 3 maanden, of
- minder dan een maand op of vóór de uiterste indieningsdatum van het identiteitsmateriaal in elk volgend onderzoeksjaar.
100% van de DUS-onderzoekskosten als de nationale aanvraag wordt ingetrokken:
- na de uiterste indieningsdatum van het identiteitsmateriaal in het eerste onderzoeksjaar, of
- na de uiterste indieningsdatum van het identiteitsmateriaal in elk daaropvolgend onderzoeksjaar.
Een uitzondering vormen de nationale aanvragen die door een buitenlands onderzoeksinstituut worden onderzocht. Bij intrekking van deze nationale aanvragen brengen wij de kosten in rekening die het buitenlands onderzoeksinstituut bij ons in rekening brengt.
Hiermee hanteren we een uniforme werkwijze
Wij zijn van mening dat het voor u als aanvrager hiermee duidelijk is welke kosten u kunt verwachten bij het intrekken van een nationale aanvraag.
Daarnaast zorgen we er zo ook voor dat de door Naktuinbouw gemaakte kosten ter voorbereiding voor het DUS-onderzoek worden vergoed.
Nieuwsbericht
Nieuwe werkwijze betaling aanvraagkosten vanaf 1 januari 2026
Vanaf 1 januari 2026 voeren wij een nieuwe werkwijze in voor de betaling van de aanvraagkosten voor aanvragen voor toelating en/of kwekersrechtverlening in Nederland.
Met deze nieuwe werkwijze zorgen we voor een snellere en efficiëntere afhandeling van uw ingediende aanvragen.
Nieuwsbericht
Gazette van de Raad voor plantenrassen november 2025
De Gazette is het publicatieblad van de overheid. Iedere maand wordt de nieuwe Gazette gepubliceerd.